Viessmann „Dom dla każdego”

Wielu inwestorów stojąc przed budową lub modernizacją domu zastanawia się czy dysponując możliwościami, jakie oferują współczesne systemy grzewcze kotłownia w budynku jest niezbędna? Na forach często spotkać się można z opiniami uznającymi pomieszczenie kotłowni za niepotrzebną stratę miejsca. Wielu inwestorów świadomie decyduje się więc na dom bez kotłowni lub przeznaczenie istniejącego pomieszczenia na inne cele, np. pralnie, dodatkową łazienkę lub pokój fitness. Co jednak z urządzeniami grzewczymi? Które wybrać, gdy projekt domu nie przewiduje miejsca na kotłownię lub chcemy z niej zrezygnować?

Decydując się na dom bez kotłowni należy postawić na urządzenia grzewcze, które nie są zasilane paliwami stałym ponieważ te wymagają osobnego pomieszczenia oraz składowania zapasu opału. W grę wchodzą zatem m.in. kotły gazowe. Aby jednak mogły być zainstalowane np. w łazience czy garderobie muszą to być urządzania z zamkniętą komorą spalania (takimi urządzeniami są kotły kondensacyjne), wyposażone w przewód koncentryczny powietrzno-spalinowy, który będzie pobierał powietrze niezbędne do spalania gazu z zewnątrz budynku i uwał spaliny na zewnątrz budynku.

Gazowe kotły kondensacyjne o mocy nie przekraczającej 30 kW, możemy montować w pomieszczeniach mieszkalnych o kubaturze co najmniej 6,5 m3. Oznacza to, że w większości przypadków mogą one zawisnąć np. w kuchni, garderobie czy w holu. Kotły, które mogą być montowane w pomieszczeniach mieszkalnych dają nam też możliwość zabudowy po bokach, co znacznie ułatwia ich ulokowanie w przestrzeni mieszkalnej, np. w ciągu szafek wiszących.

Kapex Sp. z o.o.

ul. Przewóz 49, 30-721 Kraków

(12) 292 17 77

info@kapex.com.pl